"ירושלים של מעלה"

יום שישי 19.09.2014, שבת שלום, ברוכים הבאים שבו נא בעמק השני. זכרו רגע זה, את תחילתה של שנה הבאה עלינו לטובה והישארו תחת השפעת אותה תחושה של נועם וטוב, כי תחושות אלה אנו מבקשים להעביר דרככם.
 

דרך ארוכה עברנו סביב מעגל השנה.  ימים של קושי ומאבקים, ימים של תן וקח, ימים של לימוד והטמעה וגם ימים של התנגדות ואי-רצון.  והגענו עד לכאן היום כאשר כל גווני הקשת עברו בתודעה שלנו ובחיי היומיום שלנו.

 

כל מי שאנחנו התעמת עם כל מי שאנחנו, וכל מה שלא רצינו הפך להיות אשר רצינו.  ובתוך כל זה, אותו מאבק איתנים בין רצון לשינוי התודעה והשתרשות המודעות ב"מלכות".

 

אותם פחדים ואותם רעיונות אשר חלקם באו לידי ביטוי חיצוני וחלקם נשארו כרעיון פנימי אשר היווה תשתית לרעיון נוסף ואחר הדומה לקודמו.  ואותם ניסיונות לשהות על דרך ראשית ולמצוא עצמכם בסמטאות צרות.

 

ואותו רצון לקרבה לאל ולחיבור "עמו" אשר היווה נקודת מוצא לריחוק, ניכור ובדלנות.  וכל אותם רגעים קשים מנשוא ורגעים של התעלות קצרים, ומתוך כל זאת מגוון הרגשות השתולים כמו עץ התקוע במקומו.

 

בסופו של דבר ילדים יקרים, זו הייתה הדרך ולא אחרת, וכך דברים היו צריכים להיראות ולא שונים.

 

עתה שנה חדשה ונאמר "תחל שנה וברכותיה".  ולאחר כל אותה דרך אשר חלפה בעיניכם כסרט נע, הנכם מסוגלים להתייחס לעצמכם כבמראה פנימית ולא כבמראה חיצונית.  זאת אומרת, להבין את העיקרון בהבנת הלב ובתובנת השכל ולהישאר מחוברים לידיעה זו ללא ספקות כלל וכלל.

 

ילדים יקרים עולמכם הנו עולם קסום, אך בכדי לחוות אותו ככזה עליכם להיות קסומים, אחרת במקום לראות את הפרחים תחוו את הקוצים, ובמקום לראות את זרם הנהר תראו את העלים השטים.

 

ילדים יקרים זוהי שנה של שינוי.  לא לחינם הולכתם בדרך השינוי.  לא לחינם קבלתם תמיכה ועידוד להליכתכם זו.  אך יחד עם זאת עליכם לשים לב היטב למכשלות של הדרך.  עליכם לשים לב כי המקום בו הנכם נמצאים מעורר עניין, מעורר התנגדות.

 

עליכם להבין כי ככול שהנכם חשובים ויקרים כך הנכם נשמרים ומוגנים, גם אם זה פוגע ביכולת שלכם להעביר את המסר למקומות אליו הוא צריך להגיע.  ולכן תהייה זו שנה של לימוד קבלה עצמית, לימוד של אהבה, לימוד של קבלה של המצב בו הנכם נמצאים לטוב או לרע.

 

והפעם לא קבלה מתוך אין ברירה אלא קבלה מתוך בחירה, מתוך הזדהות מוחלטת עם המקור ומתוך ידיעה כי הנכם אלה אשר בונים לעצמכם את המציאות.

 

יש אתגר רב בפרספקטיבה זו, וככול שהיא קשה היא גם מאד פשוטה.  ממקום זה מבקש אני היום מכם להקשיב ולקבל את אשר יש לנו לומר.

 

לא משנה מה תראו מחוצה לכם, אנו מבקשים מכם להסתכל על מציאות חייכם בראייה אובייקטיבית אלוהית כאשר העצמי אינו נמצא שם כלל וכלל.  ועוד יותר מכך בעיני מתבונן המכיר תודה ומוקיר את מגוון התופעות הקיימות כחלק ממציאות חייו.

 

לראות ולחוות את אשר היה נראה לכם מכוער כ-יפה, ולאפשר לעצמי הפנימי שלכם להתייחס בשוויון נפש לכל תופעה ודבר, ולהבין בידיעת הלב כי אלה עיניו של בורא עולם.

 

תודעה זו תשנה את חייכם.  תאפשר לכם לחייך ולהשפיע חיוכם מסביבכם.  ודי כי נוכחותכם תהיה במקום מסוים שהמקום יהפוך להיות תחת השפעתכם, כולו שזור בשמחת קיום, אהבה ויופי.

 

כל הקושי אינו קושי.  הקפידו עכשיו עד לאחר החגים לקבל מאתנו תדרים ומסרים אשר יעזרו לכם בהתנהלות החשובה הזו שלכם.  תעשו מאמץ כאשר תדרים אלה יגיעו אליכם, לקבל אותם מתוך וודאות וידיעה ברורה כי בכוחם של התדרים לשנות דרכי עולם.  להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי, ולהפוך את חייכם ממקום של קושי וצמצום למקור של אושר, אהבה ושמחה.

 

היו קרובים אלינו, תתחברו, פתחו ליבכם, בייחוד את אמונת הלב.  אין דבר אשר הנכם עושים הנוגד את מגמת ההתפתחות אליה חוברתם.  דעו כי הכול תחת בקרה, מתוכנן, מסונכרן עם רצונכם ורצון הבריאה.  כל אשר עברתם הנו רצונכם ורצון הבריאה, ודי פרק זמן זה שעברתם ואין בו צורך יותר.

 

לכן קראו בעיון רב את דברינו אלה.  התבוננו אל נוקשות היקום הפיזי בתוככם כ"קלות ורכות".  רק הסירו את טעמי הכעס, הפגיעות והבושה והיו סמוכים וקרובים אלינו על מנת שנצליח לחזק בכם את מראות העמק השלישי, דהיינו ירושלים של מעלה, כי הגיע הזמן.